آمار تصادفات رانندگی در نوروز 1392

رئیس اورژانس کشور گفت: تصادفات رانندگی امسال ۳۱ هزار و ۷۲۱ نفر را مجروح کرد که از این تعداد ۲۷ هزار و ۲۲۱ نفر به بیمارستان منتقل شدند، تعداد فوتی‌های ناشی از تصادفات امسال بیشتر از نوروز پارسال بود اما از اعلام آ‌مار آن معذوریم چون پزشکی قانونی باید اعلام کند.

به گزارش انتخاب، محمدتقی طالبیان در گفت‌و‌گو با فارس افزود: روز گذشته در پانزدهمین روز فروردین مأموران اورژانس کشور 7507 مورد عملیات اورژانسی انجام دادند که از این تعداد 1527 مورد خدمات رسانی به مجروحان تصادفات رانندگی بود.

وی گفت: آمار تصادفات رانندگی در نیمه اول تعطیلات نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش نسبی داشت اما در نیمه دوم به صورت چشمگیری افزایش یافت به طوری که برآورد اورژانس کشور نشان می‌دهد، تعداد تصادفات رانندگی، مجروحان و مرگ و میر ناشی از آن در کل تعطیلات نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور ادامه داد: از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی از 26 فروردین تاکنون 173 هزار و 192 مأموریت اورژانسی انجام شده است که حدود 31 هزار و 723 مورد آ‌ن کمک رسانی به مجروحان تصادفات رانندگی بود که از این تعداد 4500 نفر در محل به صورت سرپایی درمان شدند و 27 هزار و 721 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

طالبیان گفت:‌ با اینکه آمار موارد فوتی تصادفات را در اختیار دارم، از اعلام آمار موارد مرگ و فوتی ناشی از تصادفات معذورم. مقررات کشور اعلام این آمار را به عهده سازمان پزشکی قانونی قرار داده است اما در کل می‌توانم بگویم که تعداد حوادث ترافیکی و مرگ ناشی از آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش نسبی داشته است.

وی اضافه کرد: البته برآورد دقیق این آمار نیازمند تحلیل دقیق و بررسی آمارهای پلیس و سایر ارگانهای مسئول از جمله هلال احمر است و باید توجه داشته باشیم که اولاً اسفند امسال 30 روزه بود و امسال روزهای 14، 15 و 16 فروردین نیز به تعطیلات اضافه شده بود، ضمن اینکه تعداد پایگاههای اورژانس کشور نیز نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از 2هزار پایگاه اورژانس به 2 هزار و 52 پایگاه رسیده است.

/ 0 نظر / 30 بازدید